Čína testuje najnovší vlak typu Maglev

434
0

Peking, Čína 23. máj (TABLET.TV) – Najnovší prototyp čínskeho vlaku, ktorý môže jazdiť rýchlosťou až 160 kilometrov za hodinu, prešiel testovacou jazdou v meste Čang Ča v centrálnej čínskej provincii Hubej.

Prototypom, na ktorom spolupracovala Čínska spoločnosť pre železničné projekty CRCC, Národná univerzita pre obranné technológie a ďalší partneri, je vlak Maglev piatej generácie. Označenie Maglev vzniklo ako stratka pre magnetickú levitáciu. Pri tomto type vlakov ide o bezkontaktnú magnetickú jazdu, pričom vlak sa pohybuje 8 milimetrov nad koľajnicami.

Vývojárom trvalo 38 rokov, kým dokončili vývoj štyroch generácií vlakov s nízkou a strednou rýchlosťou. Štvrtú generáciu vlaku Maglev už uviedli do prevádzky v Pekingu.

Vďaka vlastníckym právam vývoj vlaku Maglev piatej generácie otvoril cestu pre vývojárov, aby postúpili o ďalší krok – vývoj vlaku Maglev ďalšej generácie, ktorý bude schopný jazdiť 200 kilometrov za hodinu.

Podľa informácií, ktoré vydala spoločnosť CRCC, vlak piatej generácie využíva kompozitné materiály pre svoju nosnú časť, čím sú vozne ľahšie a pomáha to optimalizovať výkon trakčného systému.

Vlak typu Maglev používajú najmä na metropolitných tranzitných trasách spájajúcich susedné mestá alebo mestské časti so satelitnými mestami.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.