Čína opäť uvedie do prevádzky najrýchlejší vlak na svete

1398
0

Peking 22. augusta (TASR) – Čína bude opäť krajinou s najrýchlejšími vlakmi na svete v prevádzke. Na budúci týždeň totiž hodlá obnoviť maximálnu rýchlosť – 350 kilometrov za hodinu – elektrických jednotiek Fu-sing Chao, ktorá bola v roku 2011 po dvoch haváriách s bilanciou 40 mŕtvych obmedzená na 300 km/h.

Obnovenie pôvodnej maximálnej rýchlosti umožní skrátiť cestu medzi Pekingom a Šanghajom (1300 kilometrov) zhruba o jednu hodinu – na štyri a trištvrte hodiny, informovala dnes spravodajská stanica BBC. Súpravy budú vybavené modernizovaným monitorovacím systémom, ktorý v prípade núdze vlak spomalí.

Štátny prevádzkovateľ rýchlovlakov však počíta s ešte vyššou maximálnou rýchlosťou týchto súprav, ktoré by sa mali pohybovať rýchlosťou až 400 kilometrov za hodinu. Čína disponuje približne 20.000 kilometrami železničných tratí, ktoré sú uspôsobené na prevádzku rýchlovlakov, píše zmienené médium.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.