Čile: Vagóny vlaku s chemikáliou skončili po páde mosta v rieke

379
0

Santiago 19. augusta (TASR) – Sedem vagónov vlaku naložených hydroxidom sodným, soľou a naftou spadlo vo štvrtok do rieky na juhu Čile, keď sa zrútil železničný most. Informoval o tom štátny železničný podnik (EFE). Žiadne zranenia neboli hlásené, dodala dnes v správe tlačová agentúra DPA.

Vlak s 50 vozňami prechádzal ponad rieku Toltén v meste Pitrufquén, približne 700 kilometrov južne od čilskej metropoly Santiago, keď sa most postavený v roku 1890 prepadol.

Podľa celoštátneho denníka Publimetro EFE najprv oznámil, že hydroxid sodný uniká z jedného vagóna do rieky. Čilský štátny úrad pre núdzové situácie ONEMI však uviedol, že testy vody nepriniesli žiadne dôkazy o úniku chemickej látky.

Hydroxid sodný, známy aj pod názvom lúh, je žieravina používaná v priemyselnej výrobe a v komerčných čistiacich prípravkoch, napríklad na odvodňovacie rúry a či rúry na pečenie.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.