Cestujúci sa podľa RegioJetu musia pripraviť na dlhé meškania

181
0

Bratislava 2. decembra (TASR) – Dopravná situácia je na Slovensku pre nepriaznivé počasie a neprejazdnosť trate v podtatranskom úseku medzi Liptovom a Popradom veľmi komplikovaná a cestujúci sa musia pripraviť na dlhé meškania, upozorňuje súkromný dopravca RegioJet.

„Mrzí nás to, robíme maximum, ale podmienky sú skutočne veľmi nepriaznivé,“ zhodnotil hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj. Nočný spoj dopravcu z Prahy a rovnako aj ranný spoj z Košíc do Bratislavy majú podľa jeho slov meškanie v rozsahu troch až štyroch hodín.

„Pri obidvoch týchto spojoch bola v úseku Liptovský Hrádok – Štrba – Poprad-Tatry zavedená náhradná autobusová doprava,“ opísal hovorca. Súpravy oboch spojov sa podľa jeho slov premenili, aktuálne by teda mali pokračovať v jazde, avšak budú mať uvedené meškanie pri príjazde do cieľových staníc.

To podľa Ondrůja ovplyvní tiež jazdu ďalších spojov, na ktoré súpravy prechádzajú. Oneskorený je tiež ranný spoj dopravcu z Košíc do Prahy s odjazdom pred 8.00 h, ktorý by zatiaľ podľa doterajších predpokladov mal odchádzať z Košíc v čase odjazdu spoju po 11.00 h, a to v spojenej súprave vezúcej spoje RJ 404 z Košíc do Bratislavy a RJ 1012 z Košíc do Prahy.

„Cestujúcich informujeme SMS správami, odporúčame im priebežne sledovať informácie o odjazdoch a príjazdoch spojov, prípadne cestovať odklonovou trasou aj s inými dopravcami,“ doplnil Ondrůj. Napríklad cez Zvolen či Banskú Bystricu.

„Tým, ktorí nemusia cestovať, umožňujeme bezplatné storno ich lístka alebo prerezervovanie na iný dátum,“ vysvetlil. Samozrejme, hneď ako sa Železniciam Slovenskej republiky (ŽSR) podarí zaistiť zjazdnosť trate, bude dopravca podľa hovorcu robiť všetko pre to, aby situáciu čo najskôr uviedol do normálu. „Cestujúcim sa za spôsobené komplikácie ospravedlňujeme. Robíme maximum pre minimalizáciu následkov zastavenia prevádzky, ale dosahy na pohodlie a včasnosť jazdy spojov sú aj napriek všetkému úsiliu zásadné,“ uviedol Ondrůj.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.