Cestovné poriadky vlakov sa od nedele 11. decembra menia

130
0

Bratislava 10. decembra (TASR) – Ľudia, ktorí dochádzajú do práce či do škôl vlakmi, by si mali skontrolovať časy príchodov a odchodov spojov. Od nedele 11. decembra totiž na Slovensku dochádza k pravidelnej úprave cestových poriadkov vlakových spojov.

Novinkou štátneho osobného dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) je napríklad návrat InterCity (IC) vlakov na trať medzi Bratislavou a Košicami. Denne budú premávať dva páry týchto vlakov a zastavovať budú v staniciach Trnava, Žilina, Poprad a Kysak.

Okrem toho dopravca pridá nový priamy vozeň z východu Slovenska do Viedne či priame spojenie Zvolena a Banskej Bystrice s Ostravou. Dopravca bude denne vypravovať v priemere 1445 vlakov, z toho 203 diaľkových a 1242 regionálnych a prímestských. Zastavovať budú v 690 staniciach a jazdiť budú po 2800 kilometroch tratí na Slovensku.

Novinkou súkromného dopravcu RegioJet je nové vlakové spojenie Bratislavy s Brnom a Prahou. Už dnes vypraví spoločnosť prvý mimoriadny vlak na tejto linke s odchodom z Prahy o 14.40 h. Od nedele 11. decembra budú na trase pravidelne premávať vlaky dvakrát denne v každom smere. Celkovo bude dopravca od zmeny cestovného poriadku vypravovať 34 diaľkových vlakov denne a približne 50 spojov na regionálnej trase Bratislava – Komárno.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.