Český podnikateľ si prenajal 30 nákladných vagónov a chcel ich nechať zošrotovať

848
0

Praha 24. máj (idnes.cz) – Podvodom s tridsiatimi nákladnými vagónmi sa zaoberá českobudejovický krajský súd. Tridsaťpäťročný podnikateľ z Karlových Varov je obžalovaný, že si vozy prenajal od spoločnosti ČD Cargo. Bez toho, aby za ne zaplatil, pripravoval ich zošrotovanie v Budejoviciach. Prekazili mu to policajti.

Konateľ spoločnosti Šila Praha Václav Krondl odmietol nielen obžalobu, ale aj výpoveď pred súdom. „Ten obchod nebol vybavený z môjho e-mailu a žiadnu objednávku som nepodpísal,“ upozornil na úvod.

Podľa obžaloby si Krondl v marci 2014 objednal prenájom tridsiatich nízkych nákladných vagónov a nechal ich pristaviť na vlečke v budejovickej Okružnej ulici blízko zlievarne. Uviedol, že budú do roku 2017 slúžiť ako sklady odliatkov. Nájomnú zmluvu ale napriek urgenciám neuzavrel a začal rokovať o predaji vozidiel do šrotu.

Pred roztavením v peci zlievarne ich zachránili juhočeskí policajti, ktorí na podvod prišli pri kontrole železného odpadu v uvedenej lokalite.

Vozidlá boli podľa znalcov opotrebované, ale schopné opravy. Ich hodnotu vyčíslili na 5,3 milióna českých korún.

Krondl bol pritom v minulosti trestaný za drobnejšie krádeže a podvody. Dnes stratovú firmu Šila Praha kúpil v roku 2001 od majiteľa pôvodom z Bosny a Hercegoviny za 20 tisíc korún. Súd pokračuje výsluchom svedkov. Tridsaťpäťročnému podnikateľovi Václavovi Krondlovi hrozí za podvod päť až desať rokov väzenia.

(Foto: wikipedia.org)

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.