České dráhy vyskúšajú viac občerstvenia, testujú automaty, rozšíria minibary

314
0

Praha 12. septembra (TASR) – Cestujúci v rýchlikoch Českých dráh (ČD) budú mať možnosť občerstviť sa aj inak, ako len prinesením si vlastných jedál a nápojov. Okrem nasadenia automatov na jedlo a nápoje bude novinkou ČD aj rozšírenie minibarového servisu v diaľkových vlakoch. Informoval o tom idnes.cz.

Do prvých jednotiek InterPanter nasadili České dráhy skúšobne automaty na nápoje a drobné občerstvenie, najmä cukrovinky. „Je to ďalší krok na zvýšenie komfortu cestovania vo vlakoch Českých dráh. Pre nás je to celkom nová služba a aktuálne ju testujeme,“ povedal hovorca Českých dráh Radek Joklík.

Automat je umiestnený v chodbe medzi druhou a prvou triedou. České dráhy uvažujú, že ich postupne rozšíria do všetkých jednotiek InterPanter, ak sa ich prevádzka osvedčí. InterPantery nasadzujú České dráhy napríklad na rýchliky medzi Prahou a Brnom alebo Brnom a mestom Olomouc cez Břeclav.

Novinkou vo vlakoch ČD je aj rozšírenie minibarového servisu v diaľkových vlakoch. Od pondelka nasadzujú minibary, teda predaj občerstvenia vrátane čerstvého a sladkého pečiva na diaľkových spojoch Brno – Ostrava.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.