České dráhy prišli o ďalšie Pendolino, zo siedmich jazdia len štyri

572
0

Praha 10. júla (iDnes.cz) – Nepríjemnú situáciu s nedostatkom svojich najrýchlejších vlakov musia riešiť České dráhy. Jedna z jednotiek Pendolino začala v nedeľu v Plzni horieť. Požiar ju vyradil z prevádzky – zatiaľ na neurčito.

„Požiar zasiahol strešný odporník, zajtra sa uskutoční komisionálna prehliadka a po nej bude zrejmé, kedy sa uvedené Pendolino vráti do prevádzky,“ povedala hovorkyňa ČD Radka Pistoriusová.

Časť vlakov kategórie SuperCity tak museli České dráhy nahradiť kategóriou InterCity, väčšinou ide o jeden pár spojov. U prvých spojov neumožnil dopravca rezerváciu do druhej triedy, teraz je už spoj vedený ako povinne miestenkový, ale bez vyššej ceny za rezerváciu, ktorá u Pendolina býva obvyklá.

Náhradné súpravy sú zložené väčšinou z troch až štyroch vozňov druhej triedy a jedného s prvou triedou, zajtra je napríklad plánovaný aj reštauračné vozeň. Jazdná doba zostáva rovnaká.

České dráhy vlastnia sedem jednotiek Pendolino, ale aktuálne majú podľa Pistoriusovej len štyri. Jedna zo súprav je na veľkej oprave v Taliansku po nehode v Studénke pred dvoma rokmi, pri druhej začala veľká modernizácia interiéru. Pri tretej sa zatiaľ čaká ako náročná bude oprava. České dráhy v rezervačnom systéme nepočítajú s tým, že bude Pendolino hotové skôr ako v nedeľu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.