Česká firma UniControls dodá elektromery pre rakúskeho národného dopravcu ÖBB-Infrastruktur AG

122
0

Bratislava, 27. február (vovlaku.sk) – Spoločnosť UniControls, medzinárodné uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, podpísala rámcovú zmluvu na dodávky elektromerov pre rakúskeho železničného národného dopravcu ÖBB-Infrastruktur AG na obdobie 2017 – 2019. Zároveň obidve firmy uzatvorili partnerskú dohodu definujúcu spoluprácu v oblasti dodávok elektromerov pre systém RAIL POWERBOX.

Obidve zmluvy povedú k posilneniu UniControls na trhu merania spotreby elektrickej energie dráhových vozidiel v európskom priestore,“ hovorí Antonín Felber, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti UniControls a.s.

UniControls je vôbec prvou firmou v ČR, ktorá s meraním trakčnej energie na hnacích dráhových vozidlách pre obchodné meranie začínala a to už v roku 2009. V októbri 2016 získala UniControls zákazku od SŽDC na dodávku meracích skríň pre mobilné meranie trakčnej energie elektrických lokomotív. Do tendru, ktorý vypísala SŽDC, sa Unicontrols prihlásila s novým rozvádzačom ELC-201/A so vstavaným elektromerom ELM-201. Táto, v poradí už druhá zákazka na dodávky meracích rozvádzačov pre SŽDC, s celkovým počtom 155 dodaných kusov posunie UniControls na poprednú pozíciu v dosadzovaní elektromerov na paluby vlakov na európskych železniciach.

Komplexné riadiace a komunikačné systémy skupiny UniControls používajú najmä výrobcovia dráhových vozidiel, železniční dopravcovia a priemyselné spoločnosti na Slovensku a v Čechách i mimo nich. Medzi významných zákazníkov na Slovensku patria eurostream (automatizácie tranzitnej sústavy plynu na Slovensku) alebo Železničná spoločnosť Slovensko. V Čechách to sú ČD, Metro/DPHMP (vlakový dispečing všetkých trás pražského metra), SŽDC i energetické spoločnosti ako napr. ČEZ (riadiaci systém elektrárne Počerady).

Medzi najvýznamnejších zahraničných zákazníkov patrí napríklad japonská spoločnosť Toyo Denki (dodávky nadradeného riadenia pre vozidlá metra v čínskom Chengdu), čínska dopravná univerzita v Daliane (metro v Číne, Turecku, Indii, Argentíne a po novom i v západoafrickej Ghane), francúzska spoločnosť Alstom, štátny dopravca vo Fínsku a mnoho ďalších. Spoločnosť UniControls rovnako uviedla do prevádzky komplexnú automatizáciu tranzitu plynu na Slovensku pre eustream.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.