Bezplatný internet prístupný v stovkách indických staníc

228
0

Bombaj, India 10. február (TABLET.TV) – Americký gigant Google ponúka bezplatné bezdrôtové pripojenie k internetu technológiou WiFi na niekoľkých indických železničných staniciach. V projekte sa spojil s indickou železnicou a s poskytovateľom komunikačných infraštruktúr RailTel.

V konečnom dôsledku by malo mať WiFi pripojenie vyše 400 staníc. Bezplatné Wi-Fi pripojenie je vzácne v celej Indii. Väčšina z 300 miliónov užívateľov internetu v krajine si platí súkromný prístup a často sa spolieha na pomalé pripojenie cez smartfón.

S potenciálnym počtom používateľov internetu vyše miliardy, vrátane 6 milióna nových užívateľov internetu každý mesiac, počítajú všetci giganti zo  Silicon Valley. Google, Facebook a Microsoft sa zamerali na expanziu na indický trh. Takisto aj on-line predajcovia Amazon a eBay tu začali poskytovať svoje služby.

V Indii rastú najmä malé a stredné firmy. A iba menej ako päť percent z 50 miliónov firiem má vlastnú webovú stránku.

Na indickej železnici cestuje denne vyše 23 miliónov ľudí, a to bol dôvod prečo Google zaviedol zdarma vysokorýchlostný internet na staniciach.

Okrem železničných staníc v Indii chce Google začať pracovať na svojom projekte Station, ktorý prinesie rýchle Wi-Fi pripojenie na ďalších verejných miestach. Asi 150 kilometrov juhovýchodne od Bombaja, sa mesto Púna čoskoro stane prvým miestom na svete, kde budú nasadené hotspoty s rýchlym internetom na verejných miestach. S ďalšími technologickými firmami vytvoril Google konzorcium s rozpočtom vyše 22 miliónov dolárov, aby Púnu prerobili na inteligentné mesto.

Inštalácia 500 bezplatných Wi-Fi hotspotov bude značiť koniec prvej fázy bezplatného internetového pripojenia indickej vlády. V druhej fáze plánuje nasadiť ďalších 700 Wi-Fi hotspotov v celom regióne.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.