Bezplatné cestovanie vo vlakoch pre študentov ostane zachované

273
0

Bratislava 17. novembra (TASR) – Možnosť cestovať vlakom zadarmo bude pre žiakov a študentov zachovaná aj v budúcnosti. Po dnešnom obede so študentmi vysokých škôl z celého Slovenska to vyhlásil predseda vlády SR Robert Fico.

premiér Robert Fico vysokoškolskí študenti spomienka Deò študentsva

Dva roky po zavedení tohto opatrenia premiér informoval, že na bezplatné cestovanie vlakom sa za tento čas zaregistrovalo takmer milión ľudí (990.000). Počet cestujúcich z radov študentov a dôchodcov stúpol podľa neho prakticky dvojnásobne. Vzrástol aj počet študentov a cestujúcich, ktorí využívajú zľavy zavedené na tento účel.

„Rozhodnutie dať študentom a žiakom možnosť bezplatne cestovať vlakom považujem za jedno z najsociálnejších rozhodnutí, ktoré vôbec bolo prijaté od roku 1989 pre túto kategóriu,“ vyzdvihol Fico.

Peter Pellegrini vysokoškolskí študenti spomienka Deò študentsva
„My urobíme všetko pre to, aby toto rozhodnutie bolo zachované na čo najdlhšie obdobie. Minimálne, pokiaľ budeme vo vláde, garantujeme, že bezplatné cestovanie vlakom pre žiakov, študentov a dôchodcov zostane zachované a nebudeme do neho v žiadnom prípade zasahovať,“ prisľúbil.

Premiér spolu s podpredsedom vlády Petrom Pellegrinim a ministrom financií Petrom Kažimírom pozval symbolicky 17 študentov z vysokých škôl z celého Slovenska na obed v jedálenskom vozni na Hlavnej stanici v Bratislave. Na brífingu po obede zablahoželal všetkým občanom SR k dnešnému štátnemu sviatku. Rovnako aj študentom oslavujúcim Medzinárodný deň študentstva.

„Kombinácia týchto dvoch sviatkov nás viedla k tomu, že sme dnes, 17. novembra, pozvali symbolicky 17 študentov z viacerých škôl na obed, v rámci ktorého sme sa pokúšali vytvoriť priestor na diskusiu,“ ozrejmil s tým, že to považuje za najlepší spôsob pripomenutia si týchto dvoch udalostí. V tradícii chce pokračovať aj naďalej.

Fico osobne diskutoval so študentmi Ekonomickej univerzity v Bratislave. „Sú to ľudia, a to sa mi veľmi páči, ktorí spájajú svoju budúcnosť so Slovenskom, chcú tu zostať, chcú sa venovať práci, ktorá ich baví a na ktorú sú pripravovaní,“ ocenil.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.