Arriva zdvojnásobuje kapacitu najžiadanejších spojov Nitra – Praha

830
0

Nitra 5. júna (TASR) – Spoločnosť Arriva posilňuje od 11. júna priame vlakové spojenie Nitry s Prahou. Zatiaľ čo doteraz končili niektoré vlaky v Trenčíne, po novom už budú jazdiť všetky až do Nitry. „Rozhodli sme sa pre pravidelné posilnenie piatkového popoludňajšieho vlaku do Nitry a nedeľného popoludňajšieho spoja do Prahy,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločnosti Arriva na Slovensku.

Podľa jeho slov patria tieto spoje k najžiadanejším, spoločnosť preto ich kapacitu zdvojnásobí pomocou spájania súprav. Ostatné vlaky bude spoločnosť posilňovať podľa záujmu cestujúcich. Všetky vlaky na linke Nitra – Trenčín – Uherské Hradiště – Praha po novom zastavia aj v stanici Nemšová.

Ranné vlaky z Nitry do Prahy a popoludňajšie z Prahy do Nitry budú podľa nového cestovného poriadku premávať raz denne. Ranný vlak z Prahy do Nitry pôjde po novom iba v piatok a sobotu, doteraz jazdil aj v nedeľu. Premávať bude až do Nitry, doposiaľ končil v Trenčíne. Popoludňajší vlak z Nitry do Prahy bude po novom jazdiť len v sobotu a nedeľu, doteraz jazdil aj v piatok. Expresný vlak Arriva začal ako prvý v histórii zabezpečovať priame spojenie medzi Nitrou a Prahou na trase Nitra – Trenčín – Olomouc – Praha v polovici decembra minulého roka.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.