Arriva zabezpečí prvé priame vlakové spojenie medzi Nitrou a Prahou

799
0

Nitra 27. októbra (TASR) – Spoločnosť Arriva spustí od decembra do prevádzky ďalšie vlaky a vstúpi na nové linky. Výrazne zvýši aj počet vlakov na trase Trenčín – Praha a niektoré z nich budú vyrážať už z Nitry. Nové spoje budú premávať od 11. decembra tohto roku, odkedy začne platiť nový cestovný poriadok. Časť z nich začne jazdiť na jar budúceho roka. „Priame vlakové spojenie z Nitry cez Trenčín až do Prahy bude mať na Slovensku svoju premiéru,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločnosti Arriva na Slovensku.

V marci tohto roka spustila spoločnosť Arriva linku Trenčín – Praha. „Záujem cestujúcich o priame spojenie Trenčína s Olomoucom alebo Prahou je podstatne vyšší, ako sme očakávali,“ skonštatoval Ivan. Aj preto sa spoločnosť rozhodla rozšíriť svoje služby a predĺžiť linku do Nitry, čo umožní priame vlakové spojenie s Českou republikou pre obyvateľov stredného Považia, ktorí doteraz túto možnosť nemali. Arriva kúpila v tomto roku od materského koncernu Deutsche Bahn ďalšie štyri motorové dieselové vlaky typu 845. Po ich kompletnej rekonštrukcii a prestavbe na diaľkové motorové vlaky bude po slovenských a českých koľajniciach od budúceho roku v pravidelnej prevádzke jazdiť päť súprav vlakov spoločnosti.

Praha-Hostivař,_vlak_Arriva_vlaky

Doteraz prevádzkovala Arriva na trase Trenčín – Praha jeden víkendový expres v každom smere. Ten išiel z Prahy v sobotu ráno do Trenčína a v nedeľu popoludní späť z Trenčína do Prahy. V priebehu roka 2017 sa počet vlakov na tejto linke výrazne zvýši a jej predĺžením do Nitry vznikne jediné priame železničné spojenie Nitry a miest na strednom Považí s Českou republikou. Od decembra začne v piatky jazdiť nový popoludňajší vlak z Prahy do Nitry, ktorý sa vráti v sobotu dopoludnia späť z Nitry cez Trenčín do Prahy. Od apríla 2017 bude tento spoj jazdiť každý deň. V apríli začne premávať popoludňajší vlak z Trenčína do Prahy vždy v piatok, sobotu a nedeľu, pričom počas víkendu bude začínať už v Nitre. Počas letnej sezóny bude jazdiť každý deň. Ranný vlak z Prahy do Trenčína bude premávať zatiaľ iba v nedeľu, v apríli začne jazdiť už aj v piatok, sobotu a nedeľu, v priebehu letnej turistickej sezóny od 12. júna do 1. októbra bude jazdiť každý deň. V sobotu ráno bude predĺžený až do Nitry.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.