Aj počas zimnej sezóny bude k dispozícii regionálna karta

154
0

Vysoké Tatry 23. novembra (TASR) – Otvorenie zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách sa pomaly blíži a súčasťou ponuky pre návštevníkov bude aj regionálna karta zážitkov – Tatry Card. Ide o jeden z prvých projektov, ktorý bol na podporu rozvoja cestovného ruchu v regióne zrealizovaný Oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry, ktorá projekt pre návštevníkov regiónu zastrešuje.

„Svoju prvú sezónu existencie začala Tatry Card ešte v lete 2012 a odvtedy sa vydalo celkovo viac ako 130.000 kariet, pričom počas uplynulých štyroch zimných sezón to bolo spolu takmer 40.000 kariet. Práve končiaca už piata letná verzia Tatry Card, ktorej platnosť končí vo štvrtok 24. novembra, potvrdila obrovský záujem návštevníkov o tento typ regionálneho produktu, keďže sa ich vydalo od leta do konca októbra 21.766 kusov,“ povedala výkonná riaditeľka OOCR Región Vysoké Tatry Andrea Žigová.

Zimná verzia karty bude v platnosti od piatka 25. novembra, kedy Tatranci oficiálne otvoria tohtoročnú zimnú sezónu, a to sprístupnením Tatranského ľadového dómu na Hrebienku.

Karta je viazaná výlučne na pobyt na území regiónu, pričom hostia ju môžu získať len v partnerských ubytovacích zariadeniach, ktorých je pre túto zimnú sezónu zazmluvnených 118. Do projektu je podľa slov Žigovej zapojených zároveň 63 subjektov cez poskytovanie služieb, na ktoré je možné s kartou čerpať určité výhody. „Z tradične najobľúbenejších služieb v rámci benefitov, ktoré karta ponúka, ide o bezplatné cestovanie ekologickou dopravou v rámci Tatier počas doby platnosti karty, a to vlakmi na trasách Tatranskej elektrickej železnice, Ozubnicovej železnice a na trati Poprad-Tatry – Studený Potok – Tatranská Lomnica. Počas zimnej sezóny je v rámci bezplatnej dopravy zároveň pre držiteľov karty zabezpečený skibus do lyžiarskych stredísk Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso,“ priblížila Žigová.

Výkonná riaditeľka zároveň dodala, že milovníci aktívneho pohybu a turistiky ocenia aj bezplatné horské poistenie. Okrem toho karta umožňuje jej držiteľom čerpať aj ďalšie benefity, ako napríklad zvýhodnené vstupy do akvaparku v Poprade, zľavy v požičovniach lyžiarskej výstroje i pri zabezpečení inštruktorov lyžovania, zľavy do múzeí, galérií, hotelových wellness centier či gastro prevádzok v regióne. Platnosť zimnej verzie karty vyprší 30. apríla 2017. „Jej cena ostala oproti letnej verzii nezmenená a všetky výhody a benefity je možné čerpať počas pobytu v maximálnej dĺžke štyri dni. Pri dlhšom pobyte je možné však kartu opätovne za rovnaký poplatok nabiť a čerpať výhody ďalej,“ povedala.

„Projekt regionálnej karty je v rámci regiónu neodmysliteľnou súčasťou komplexnej ponuky pre návštevníkov, a to v každom ročnom období. Zároveň je to tá najlepšia cesta na prepojenie subjektov pôsobiacich na našom území, pričom našou snahou je nastaviť projekt tak, aby bol zaujímavý nielen pre návštevníka, ale aj pre subjekty pôsobiace v regióne, a to ako na strane jej vystavovateľov, tak aj na strane akceptačných miest,“ uzavrela Žigová.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.