ZSSK vypraví v stredu prvý mimoriadny veľkonočný rýchlik z Bratislavy do Košíc

142
0

 Bratislava 28. marca (TASR) – Z Bratislavy smerom na východné Slovensko pôjde v stredu prvý mimoriadny veľkonočný rýchlik Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Dopravca vypraví pre vyšší záujem ľudí o cestovanie počas veľkonočného obdobia celkom dva mimoriadne rýchliky a 17 posilových vlakov

Mimoriadny rýchlik vyrazí o 13.51 h z Bratislavy a do Košíc má plánovaný príchod o 19.38 h. „Do vlaku je možné kúpiť miestenku a tento mimoriadny rýchlik ponúka cestujúcim ešte dostatok voľných miest na sedenie,“ priblížil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Druhý mimoriadny veľkonočný rýchliky pôjde v utorok 3. apríla s odchodom z Košíc o 14.16 h a do Bratislavy má plánovaný príchod o 20.14 h. Aj tento vlak má podľa Kováča ešte dostatok voľných miest.

Už v súčasnosti sú pritom niektoré spoje počas Veľkej noci obsadené alebo v nich ostávajú len posledné voľné miesta. Napríklad stredajší InterCity (IC) vlak s odchodom z Bratislavy o 15.46 h smerujúci do Košíc je už aktuálne obsadený na 92 %, zároveň je na 97 % obsadený aj IC vlak s odchodom z Bratislavy o 17.43 h. Na 95 % je tiež obsadený EuroCity (EC) vlak, ktorý o 17.51 h štartuje v Prahe a smeruje do Prešova.

Tento istý EC vlak s odchodom z Prahy o 17.51 h je pritom vo štvrtok 29. marca vypredaný na 100 %. Úplne vypredaný je vo štvrtok aj IC vlak s odchodom z hlavného mesta o 15.46 h smerujúci do Košíc. Na 98 % je obsadený aj IC vlak s odchodom o 17.43 h a tiež rýchlik, ktorý vyráža z Bratislavy o 23.43 h a smeruje do Humenného.

Hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková, Kováč odporúča cestujúcej verejnosti v záujme osobného komfortu zabezpečiť si včas nielen cestovný lístok, ale aj rezerváciu miesta.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.