ZSSK pripravuje nový webový portál, hotový má byť v 1. štvrťroku 2019

145
0

Bratislava 6. novembra (TASR) – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pripravuje nový webový portál, ktorý by mal byť hotový v prvom štvrťroku 2019. Samotný portál by mal stáť 42.500 eur, celkové náklady majú dosiahnuť až 121.200 eur. Uviedol to hovorca ZSSK Tomáš Kováč s tým, že súčasný portál nespĺňa technologické štandardy webových rozhraní.

Všetky zmeny sa v súčasnosti podľa riaditeľa sekcie digitalizácie a rozvoja systémov ZSSK Milana Hrica musia na stránke zapracovávať manuálne. Ide napríklad o otváracie hodiny, výluky vlakov či zverejňovanie zmlúv a faktúr. „Informácie pre zákazníkov sa týmto zrýchlia, znížime chybovosť a nový portál bude v budúcnosti ponúkať zákazníkom napríklad aj aktuálne informácie o meškaní vlakov, intuitívne ovládanie stránky, možnosti vlastného nastavenia preferencií, lokalizačné služby a podobne, čo súčasný web neumožňuje,“ doplnil Hric.

Samotný portál ZSSK bude podľa Kováča stáť 42.500 eur aj s migráciou historických dát. Implementácia portálu v prevádzkovom prostredí ZSSK bude však obsahovať aj integráciu na externé systémy, čistenie obsahu v dvojjazyčných mutáciách, údržbu, školenia a aktualizácie technológií po dobu štyroch rokov. Celkové náklady by tak mali dosiahnuť až 121.200 eur.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.