ŽSR vybudovali v obci nový priechod pre peších na zastávke

81
0
ZDIEĽAŤ

Brodské 14. mája (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú od 15. do 17. mája realizovať dokončovacie práce na novovybudovanom priechode pre peších na zastávke Brodské v kilometri 71,703, ktorý sa nachádza v úseku železničnej trate Kúty – Lanžhot. TASR o tom informovala zástupkyňa riaditeľky Odboru komunikácie Generálneho riaditeľstva ŽSR Ivana Popluhárová.

V týchto dňoch bude na novovybudovanom priechode pre peších uvedené do prevádzky nové svetelné priecestné zabezpečovacie zariadenie (PZZ) s celými závorami. Do prevádzky bude spustené 17. mája.

Zároveň ŽSR počas tejto výluky zrealizujú súvisiacu úpravu jestvujúceho PZZ na priecestí v kilometri 72,139, ktoré sa nachádza takisto v blízkosti zastávky Brodské a časti staničného zabezpečovacieho zariadenia ESA 11 v železničnej stanici Kúty.
„Priecestie v km 72,139 bude počas celej doby výluky strážené. Toto priecestie je v súčasnosti zabezpečené svetelným PZZ s celými závorami. Zabezpečenie priecestia sa nemení, avšak bude upravené na PZZ vyššej kategórie,“ uviedla Popluhárová.

„ŽSR prosia cestujúcich a vodičov o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej aj cestnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach,“ doplnila.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.