Z Británie dnes vyrazil prvý nákladný vlak do Číny

165
0

Londýn 10. apríla (TASR) – Prvý nákladný vlak z Británie do Číny dnes vyrazil z mesta Stanford-le-Hope v grófstve Essex. Vlak, ktorý vezie okrem iného nápoje, vitamíny a výrobky pre deti, by mal do 12.000 kilometrov vzdialeného mesta I-wu v juhovýchodnej provincii Če-Ťiang doraziť za 17 dní.

Vlak na svojej ceste do Číny prekoná celkovo sedem krajín – Francúzsko, Belgicko, Nemecko, Poľsko, Bielorusko, Rusko a Kazachstan. Projekt je súčasťou programu, ktorého cieľom je oživenie historickej Hodvábnej cesty, ktorá by mala podporiť obchod medzi Čínou a západnými krajinami.

Dnešný spoj však nebol prvý. Prvý priamy spoj medzi Čínou a Britániou sa uskutočnil pred vyše tromi mesiacmi v opačnom smere, keď prvý nákladný vlak vyrazil z mesta I-wu do Británie.

Ako uviedol Sü-pin Feng, predseda spoločnosti Yiwu Timex Industrial Investment, ktorá túto linku prevádzkuje, „do Británie vkladajú veľké nádeje a železničné spojenie poskytuje skvelú alternatívu na rýchlejšiu prepravu veľkého objemu tovaru na dlhé vzdialenosti“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.