Víkendová zmena času zasiahne tri vlaky štátnej ZSSK

213
0

Bratislava 27. októbra (TASR) – Víkendová zmena času z letného na stredoeurópsky zasiahne aj tri nočné vlaky štátneho dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Hodiny sa posunú v nedeľu (30. 10.) ráno o 3.00 h na 2.00 h, vďaka čomu si môžu ľudia podľa dopravcu pospať o hodinu dlhšie v nočných spojoch.

„Nočné vlaky, ktoré sa v tom čase budú nachádzať na trati, zostanú stáť v staniciach až do ich pravidelného odchodu podľa zimného času,“ opísali z odboru komunikácie ZSSK.

Konkrétne sa zmena času dotkne vlaku EuroNight Bohemia, ktorý vyráža o 19.46 h z Humenného a smeruje do Prahy. Tento spoj bude stáť v stanici Čadca medzi 1.59 h letného času a 2.01 h zimného času, čiže 62 minút.

Podobne zasiahne úprava času aj rýchlik Zemplín, ktorý o 21.37 h vyráža z Humenného a smeruje na stanicu Bratislava Nové Mesto. Vlak bude stáť v stanici Ružomberok medzi 1.59 h letného času a 2.03 h zimného času, čiže 64 minút.

Tretím spojom zasiahnutým zmenou času je rýchlik Zemplín, ktorý vyráža o 22.37 h zo stanice Bratislava Nové Mesto a smeruje do Humenného. Bude stáť v stanici Žilina medzi 2.31 h letného času a 2.43 h zimného času, teda 72 minút. „Ďalšie vlaky ZSSK nebudú zmenou zasiahnuté,“ doplnil dopravca.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.