Rušeň Vectron RegioJetu sa stal predlohou pre výrobcu vláčikových modelov

347
0

Praha 11. máj (RegioJet) – Prvý a zatiaľ jediný rušeň dopravcu RegioJet začne jazdiť už aj po koľajniciach modelovej železnice, a to vďaka rakúsko-nemeckej spoločnosti Roco, ktorá prichádza na európsky trh s májovou novinkou – modelom viacsystémového rušňa SIEMENS Vectron 193.227 dopravcu RegioJet.

 Ide o model reálne prevádzkovaného rušňa zo skupiny STUDENT AGENCY. Na typicky žltej skrini rušňa sú popri logu RegioJetu motívy spojené s relaxovaním na pláži, ako sú potápačské plutvy, šnorchel, plážová taška či klobúk.

Rovnako ako v skutočnosti, je aj na modeli portrét hlavy majiteľa STUDENT AGENCY a RegioJetu Radima JANČURU s potápačskými okuliarmi. Celý motív dopĺňa slogan „Mám dovolenou“, ktorý sa snaží cestujúcim na staniciach pripomenúť letnú atmosféru pohody a dovoleniek na slnečnej pláži.

Tento rušeň nasadzuje RegioJet v skutočnosti na čelo svojich expresných vlakov na tzv. južnej vetve z Prahy do Brna a ďalej do Bratislavy či Viedne a aj na nočné spoje do Košíc. Ide o jeden z piatich rušňov Vectron, ktoré RegioJet aktuálne prevádzkuje.

Vzhľadom na to, že spoločnosť Roco nasadila nový model do svojej medzinárodnej distribučnej siete, sa dá predpokladať, že dovolenkový Vectron doplní zbierky zberateľov a bude nasadený na modelové koľajiská po celej Európe. Už teraz je ako novinka dostupný v modelárskych obchodoch po celom Slovensku, Českej republike, Rakúsku, Nemecku a samozrejme sa predáva aj cez internet.

Príprava výroby tohto modelu zabrala približne pol roka. Minulý rok v októbri sa spoločnosť Roco obrátila na RegioJet so zámerom stvárniť model dovolenkového Vectronu. RegioJet poskytol spoločnosti Roco podklady pre grafické stvárnenie, špecifikáciu jednotlivých farieb a ďalšie potrebné údaje. Výsledkom je veľmi presný model lokomotívy prepracovaný do tých najmenších detailov vo veľkosti H0.

Model rušňa sa dá doplniť aj o modely osobných vozňov RegioJetu, ktoré spoločnosť Roco vo svojom sortimente tiež ponúka.

Podobne ako sa liberalizuje prevádzka na skutočnej železnici a zákazníci majú stále viac možností využívať služby ďalších neštátnych dopravcov, preniká tento trend aj na modelovú železnicu. Výrobcovia aj zberatelia sa snažia čo najpresnejšie sledovať trendy skutočnej železničnej prevádzky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.