Rezort dopravy chce od decembra obnoviť vlakové spojenie do Rajky a Győru

859
0
ZDIEĽAŤ

 Bratislava 24. marca (TASR) – Ministerstvo dopravy pod vedením Árpáda Érseka (Most-Híd) plánuje od decembra tohto roku obnoviť železničné spojenie Bratislavy s Rajkou a Győrom v Maďarsku. Zámerom je podľa rezortu lepšie prepojenie susedných regiónov.

„Ministerstvo dopravy na základe rastúcej mobility medzi Rajkou, Rusovcami a Bratislavou iniciovalo rokovania s maďarskou stranou o obnovení vlakového spojenia. Návrh grafikonu vlakovej dopravy počíta s realizáciou tohto spojenia od decembra 2017,“ spresnil minister Érsek.

Navrhované spojenie Bratislava Petržalka – Rajka – Győr a opačne by malo podľa predpokladov ponúkať dopravu v čase silnej dopravnej špičky. „Spolu by išlo o 10 spojov v oboch smeroch. Ich nastavenie by zároveň umožňovalo prepojenie až do Budapešti,“ doplnila hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.

V súčasnosti je ešte podľa jej slov potrebné splniť všetky požadované legislatívne a technické požiadavky. Vlakové výkony na slovenskej strane by sa mali poskytovať na základe Zmluvy o dopravných službách vo verejnom záujme. „Pôjde však o minimálne náklady zo strany štátu, keďže prihraničnú dopravu na maďarskej strane zabezpečuje maďarsko-rakúska spoločnosť GySEV, ktorá predĺži už existujúce spoje na maďarskej strane,“ dodala Ducká.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.