RegioJet získal v Poľsku certifikát bezpečnosti,môže vstúpiť na poľské železnice

235
0

Bratislava 20. decembra (TASR) – Súkromný dopravca RegioJet získal poľský certifikát bezpečnosti. Spoločnosti sa tak otvára možnosť vstupu na poľské železnice.

„Certifikát bezpečnosti potvrdzuje, že RegioJet splnil národné predpisy a aj požiadavky vyplývajúce z príslušnej legislatívy EÚ na zaistenie bezpečnosti železničnej prepravy na území Poľska,“ vysvetlil hovorca firmy Aleš Ondrůj.

Certifikát je podľa neho nevyhnutný na to, aby mohol dopravca v budúcnosti požiadať o pridelenie kapacity na svoje prípadné spoje na území Poľska. „RegioJet aktuálne spája Poľsko s Českou republikou autobusovými spojmi, a to na linke Ostrava – Krakov, a tiež medzinárodnou autobusovou linkou Praha – Vroclav – Varšava a späť,“ vymenoval Ondrůj.

V budúcom roku pritom dopravca očakáva viac než 30-% nárast počtu cestujúcich vo svojich vlakoch. A to hlavne vďaka novým spojom na trase z Prahy cez Brno do Viedne alebo Bratislavy, ktoré spoločnosť predstavila od zmeny cestovného poriadku 10. decembra tohto roku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.