Ranný vlak do Zürichu odvezie z Bratislavy denne priemerne 65 až 70 cestujúcich

498
0

Bratislava 8. januára (TASR) – Priemerný denný počet cestujúcich, ktorí nastúpia o 6.10 h v Bratislave do vysokorýchlostného vlaku Railjet xpress do švajčiarskeho Zürichu je 65 až 70. TASR o tom informoval národný dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Priame vlakové spojenie, ktoré využíva súpravu Viaggio Comfort, funguje od 9. decembra 2018. Zabezpečuje cestu z Bratislavy do Švajčiarska cez Rakúsko, kadiaľ vlak jazdí rýchlosťou 230 kilometrov za hodinu.

Na snímke súprava nového priameho vlaku Railjet xpress Bratislava – Zürich na Hlavnej stanici v Bratislave 6. decembra 2018. FOTO TASR – Pavel Neubauer

Najmodernejší vlak spoločnosti ÖBB jazdí denne, pričom je nepovinne miestenkový.

Na snímke interiér súpravy nového priameho vlaku Railjet xpress Bratislava – Zürich na Hlavnej stanici v Bratislave 6. decembra 2018. FOTO TASR – Pavel Neubauer

Cestujúci z nočných rýchlikov zo smeru Prešov (Poľana) a Humenné (Zemplín) môžu navyše jednoducho prestúpiť na vlaky Railjet xpress v Bratislave, a tak je spojenie s rakúskymi a švajčiarskymi mestami jednoducho dostupné pre celé Slovensko, uzatvára ZSSK.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.