Obnovené IC vlaky by v Liptovskom Mikuláši nemali zastavovať, mesto nesúhlasí

544
1
ZDIEĽAŤ

Liptovský Mikuláš 10. októbra (TASR) – Mestská samospráva v Liptovskom Mikuláši sa rozhodla bojovať za zriadenie zastávky obnovených InterCity (IC) vlakov v metropole stredného Liptova. Podľa dostupných informácií by obnovené IC vlaky, ktoré budú opätovne premávať na trati Bratislava – Košice od polovice decembra, v Liptovskom Mikuláši zastavovať nemali.

„Už uplynulý týždeň som neformálne komunikoval o potrebe zastavovania vlakov v našom meste s ministrom dopravy aj pánom premiérom, dnes mám oficiálne rokovanie s generálnym riaditeľom Železničnej spoločnosti Slovensko. Verím, že naše argumenty zaberú,“ hovorí zástupca primátora Liptovského Mikuláša a štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič.

Podľa primátora Jána Blcháča bol Liptovský Mikuláš prirodzene výstupnou a nástupnou stanicou pre mnohých cestujúcich už od vzniku populárnych IC vlakov. „Liptovský Mikuláš je navštevovaným mestom turizmu a súčasne je centrom regiónu Liptov. Úspešne tu pôsobí veľa investorov, či už zo zahraničia alebo z iných regiónov Slovenska,“ apeluje na rezort dopravy.

Radnica sa podľa jeho slov dozvedela o vylúčení mesta Liptovský Mikuláš z grafikonu znovuzavedených vlakov kategórie IC z medializovaných informácií. Aktivitu vlády opätovne zariadiť tieto vlaky však vítajú a ministra dopravy Árpáda Érseka (nominant Most-Híd) žiadajú o prehodnotenie predbežného zámeru vylúčenia liptovskomikulášskej stanice pre zastavovanie IC vlakov z grafikonu.

1 komentár

  1. Liptov považujem po Vysokých Tatrách za náš druhý najvýznamnejší turistický región. Aj z tohto dôvodu považujem nezastavovanie IC vlakov v žst Liptovský Mikuláš za chybu, ktorú by bolo potrebné napraviť skôr ako začnú obnovené IC vlaky premávať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.