Nedeľné IC vlaky a rýchliky z východu do Bratislavy sú takmer vypredané

173
0

Bratislava 2. novembra (TASR) – Po sviatkoch sa cestujúci opäť presúvajú predovšetkým z východného a stredného Slovenska na západ krajiny. Nápor zaznamenáva Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) už v súčasnosti na nedeľné (4.11.) spoje. 

Takmer vypredané sú podľa dopravcu nedeľné InterCity (IC) vlaky a rýchliky z Košíc do Bratislavy. „Najmä pri IC vlakoch vypravených v nedeľu v smere Košice – Bratislava si treba zabezpečiť miesto čím skôr. Tieto sú totiž už takmer zaplnené,“ upozornil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Cestujúcim dal do pozornosti aj mimoriadny rýchlik z Košíc do Bratislavy, ktorý spoločnosť vypraví v nedeľu. Z metropoly východu bude vyrážať o 14.16 h a do Bratislavy má plánovaný príchod o 20.14 h.

Čo sa týka spojov v nedeľu, už v súčasnosti je napríklad na 99 % obsadený IC vlak s odchodom z Košíc o 11.23 h, zároveň je na 98 % obsadený IC vlak, ktorý z Košíc vyráža o 17.23 h.
Veľký záujem cestujúcich je aj o nedeľné rýchliky. Spoj s odchodom z Košíc o 8.07 h je už teraz vypredaný na 89 %, nasledujúci vlak s odchodom o 10.07 h je obsadený na 95 % a ďalší, ktorý vyráža z Košíc o 12.07 h, má vypredané miesta na 90 %. Zároveň je popoludňajší spoj s odchodom z metropoly východu o 14.07 h už teraz obsadený na 90 %.

V sobotu (3.11.) je momentálne najväčší záujem o IC vlak s odchodom z Košíc o 11.23 h. Obsadený je na 98 % a na 85 % je vypredaný v tento deň aj rýchlik, ktorý z Košíc vychádza o 10.07 h. „Cestujúcich prosíme, aby si v záujme osobného komfortu včas zabezpečili rezerváciu miesta,“ apeloval na verejnosť Kováč.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.