Kontrola koľajníc a výhybiek vyjde ŽSR na 4,89 milióna eur

156
0
ZDIEĽAŤ

 Bratislava 8. januára (TASR) – Kontrola materiálu koľajníc a výhybiek ručnými prístrojmi vyjde ŽelezniceSlovenskej republiky (ŽSR) na 4,89 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Zákazku pre ne uskutoční združenie dvoch firiem – spoločnosti Tempra z Banskej Bystrice a bratislavskej TSS Grade.

Vyplýva to z oznámenia o výsledku súťaže, ktoré ŽSR zverejnili vo vestníku verejného obstarávania. Pôvodne pritom Železnice cenu za tieto práce odhadovali na 4,8 milióna eur bez DPH.

Zákazka sa delí na štyri časti, a teda na koľaje a výhybky v sieti ŽSR, ktoré spadajú pod pôsobnosť oblastného riaditeľstva v Trnave, v Žiline, vo Zvolene a v Košiciach. Vo všetkých štyroch častiach tendra dostali Železnice po dve ponuky a v každej zvíťazilo združenie firiem Tempra a TSS Grade.

Obstaranie týchto prác nebude spolufinancované z eurofondov. Dodávateľ by mal pre ŽSR uskutočniť defektoskopickú kontrolu materiálu koľajníc a výhybiek ručnými prístrojmi, aby sa zistili povrchové a vnútorné chyby materiálu nedeštruktívnym spôsobom.

Booking.com

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ