Do Bratislavy prišiel prvý žltý vlak ťahaný rušňom TRAXX

157
0

Bratislava 28. máj (RegioJet) – RegioJet sa chystá v nasledujúcich týždňoch výrazne investovať do svojho vozového parku. Nakupuje štyri rušne Bombardier TRAXX a až 16 moderných vozňov s tabletmi v opierkach sedadiel.

RegioJet dnes v Bratislave privítal prvý zo štyroch rušňov, ktoré aktuálne nakupuje na svoje medzinárodné linky. Jedná sa o špičkové rušne TRAXX kanadského výrobcu Bombardier, nedávno zhotovené v Nemecku.

Po úspešnej testovacej prevádzke v Českej republike ich dnes začína trvalo nasadzovať na svoje medzinárodné vlaky z Bratislavy cez Brno do Prahy, časom by sa mali objaviť aj v čele vlakov z Viedne do Prahy a z Košíc cez Žilinu do Prahy.

Nové viacsystémové rušne sú zhotovené na rýchlosť 160 km/h, známe sú predovšetkým vysokou spoľahlivosťou v prevádzke.  Počas dvojtýždňovej skúšobnej prevádzky v Českej republike na nich nezaznamenali jedinú závadu. Nové rušne sa zároveň stretli s veľmi pozitívnym ohlasom rušňovodičov, ktorí oceňujú ich stabilitu na trati, priestranné klimatizované stanovište, veľmi jednoduché a komfortné ovládanie a ďalšie moderné technické prvky. Aj preto RegioJet plánuje počas leta pridať k súčasným dvom rušňom ďalšie dva rovnakého typu, pričom do budúcna uvažuje nad nákupom ďalších hnacích vozidiel.

RegioJet je historicky prvým dopravcom na Slovensku a v Českej republike, ktorý tento moderný typ rušňa využíva v osobnej doprave.

RegioJet rovnako investuje aj do nových vozňov. V najbližších týždňoch rozšíri jeho vozový park až 16 nových vozňov Astra, ktoré budú mať v sedadlách zabudované dotykové obrazovky s možnosťou sledovania filmov, hrania hier a surfovania po internete. Prvé dva vozne už RegioJet prevzal od výrobcu a postupne ich začína nasadzovať do prevádzky.

Počet týchto moderných vozňov sa tak zvýši zo súčasných 10 až na 26 a plánom je nasadzovať ich na všetky linky. Vďaka rozšíreniu vozového parku bude RegioJet môcť súčasne zaviesť do prevádzky ďalší nový vlak, ten by mal od septembra premávať každý deň o 8:45 z Bratislavy do Prahy a o 17:21 späť z Prahy do Bratislavy. Celkovo by tak vlakmi spájal Bratislavu a Prahu v oboch smeroch až 4x denne.

Okrem nových lokomotív Bombardier TRAXX bude RegioJet na Slovensku aj naďalej prevádzkovať moderné rušne Siemens Vectron.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.